8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Prokuroria e Pejës jap detaje për aksidentin tragjik me tren

Mëngjesin e sotëm në Pejë, një përson u gjet i vdekur në binarët e trenit.

Viktima i moshës 51 vjeçare me inicialet S.L. për të cilin Njeshi raportoi në mëngjes është dërguar në Institutin e Mjekësisë ligjore (IML). –Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05;42 minuta të mëngjesit të sotëm.

viktima me incialet S.L.

Për portalin Njeshi, pasdite për rastin është deklaruar zëdhënësi I Prokurorisë themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

Nikçi ka dhënë detaje shtesë rreth aksidentit.

Deklarata;

“Lidhur me rastin ne fjalë, konfirmojmë se sot në orët e hershme të mëngjesit, një  person eshte goditut nga treni, i cili po qarkullonte ne linjën e rregullt nga Peja për në  Prishtinë. Si pasojë e goditjes viktima ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Prokurori kujdestar i shtetit së bashku me njësitet relevante policore kanë dalë menjëherë në  vend të ngjarjes dhe kanë ndërmarrë veprimet e nevojshme. Mund të konfirmojë se në bazë të urdhërit të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për autopsi, gjersa për shoferin e trenit është hapur procedurë penale në drejtim të  veprës penale “Rrezikim i trafikut, me pasojë vdekjen, nga neni 378, të kodit Penal të Republikës së Kosovës, dhe i njejti ndodhet në ndalim policor prej 48 orësh.”-ka deklaruar Nikçi për Njeshin. /Njeshi/

Shkodran Nikçi – Zëdhënës
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...