6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Pronarët e United rrisin çmimin për shitjen e klubit

Ka kohë që klubi i Manchester United është nxjerr në shitje.

Por si duket familja Glazers, e cila është proanare e klubit, ka vendosur të ndryshoj kushtet për ata që dëshirojnë të blejnë klubin e tyre.

Sipas “Mirror”, amerikanët duan që ofertat për një blerje të rritet në mbi 6 miliardë paund. Grupi “INEOS” i Sir Jim Ratcliffe dhe sheiku i Katarit Jassim Bin Hamad Al Thani janë ndër blerësit e mundshëm të klubit të “djajve të kuq”. Përfaqësuesit e të dyja palëve do të mbërrijë sot në Carrington për një prezantim në lidhje me shitjen.

Të dyja palët duan të krijojnë një kuptim të drejtë të punës që do të bëhet në Old Trafford pas një marrjeje të mundshme. Ndërkohë, Glazers duan një ofertë të përmirësuar prej mbi 6 miliardë paund për shitjen. Në vitin 2005, ata e blenë United për 980 milionë euro.

Pronarët aktualë thuhet se duan të paktën 5 miliardë paund për aksionet e tyre dhe 1.5 miliardë për Old Trafford dhe Carrington./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...