10.2 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Protestojnë punëtorët e Kardiologjisë, kërkojnë shkarkimin e menaxhmentit që e konsiderojnë si të dhunshëm

Punëtorët shëndetësor të Kardiologjisë kanë protestuar për të shprehu pakënaqësi në lidhje me menaxhmentin e kësaj Klinike, që e konsideruan si të dhunshëm, bazuar në pankartat që kanë vendosur.

Para objektit ata kanë vendosur disa pankarta ku shkruante: “Stop diskriminimit profesional, edukativ e gjinor”; “Të shkarkohet menaxhmentit që mbron dhunuesit”; “Stop diskriminimin e pacientëve nga lista e pritjes”; “Stop dhunës fizike dhe dhunës psikike”; dhe “Stop keqmenaxhimit të Klinikes”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...