5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Prutzi i Austrisë, mbështet arsimin pejan

Sektori i arsimit të Pejës ka pranuar donacion paisjesh,
banka shkollore, karriga dhe projektorë që do të jenë në shërbim të nxënësve të shkollave të Pejës.

Donacioni vie nga qyteti Prutz, i Austrisë.

Pranimin e ka bërë kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, i cili edhe e ka bërë njoftimin në faqene tij në facebook.

Postimi i plotë i Muhaxherit;

“Komuna e Pejës ka pranuar një donacion nga qyteti Prutz, i Austrisë i cili i dedikohet sektorit të arsimit, me përmbajtje të paisjeve: banka shkollore, karriga dhe projektor. Faleminderojmë qytetin Prutz, të Austrisë me ndërmjetësues z. Fritz Gastl për donacionin!”-ka shkruar Muhaxheri në faqen e tij në facebook. /Njeshi/


]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...