8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

PSD hedh gaz lotsjellës para objektit ku po qëndron Trendafilova, arrestohen disa aktivistë

Partia Socialdemokrate po mban protestë para objektit ku po qëndron kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, ndërsa kanë hedhur edhe gaz lotsjellës.

Numër i madh i forcave policore ndodhet para hotel Siriusit, ku edhe po qëndron Trendafilova.

Policia e Kosovës ka arrestuar disa aktivistë të PSD-së, në mesin e të cilëve edhe Dardan Molliqaj dhe Nol Nushi.Raportohet se nga gazi lotsjellës disa gazetarë kanë probleme me frymëmarrje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...