14.9 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Pse Chelsea nuk po e zyrtarizon Pochettinon

Trajneri argjentinas Mauricio Pochettino nuk është zyrtarizuar ende trajner i ri i Chelseat për një arsye të caktuar.

Tifozët e bluve kanë disa shqetësime për arsyet që strategu nuk u zbulua zyrtarisht si trajneri i ri.

Sipas football.london, Pochettino do të nënshkruajë kontratën e tij në javën e ardhshme në Londër.

Çdo pengesë ka të ngjarë për shkak të mosdëshirës për të zyrtarizuar marrëveshjen ndërsa sezoni është ende në përfundim e sipër.

Klubi dëshiron të ruajë respektin ndaj Frank Lampard, i cili zëvendësoi Graham Potter disa muaj më parë.

Pochettino do të sjellë me vete të gjithë stafin e tij dhe tashmë është duke folur për transferimet me klubin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...