17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

PSG 2-1 Lyon, vlerësimi i Shaqirit, Messit dhe të tjerëve

Paris Saint-Germaini fitoi në frymën e fundit përballë Lyonit në një ndeshje, ku skuadra vendase ka marrë notë mesatare më të lartë se ajo mysafire.

Nga formacioni startues i parisienëve, Neymar (7.6), Lionel Messi (7.5) dhe Kylian Mbappe (7.4), kanë marrë notat më të larta.

Te Lyoni është vlerësuar golashënuesi Lucas Paqueta (7.8), ndërsa notë solide ka marrë edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri (7.0).

Notat më të ulëta kanë shkuar për lojtarët e fazës defensive të skuadrave respektive.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve i bërë nga SofaScore për ndeshjen Paris Saint-Germain 2-1 Lyon. /Telegrafi/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...