20.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Publikohet raporti për dialogun gjatë qeverisjes së Hotit

Është publikuar raporti i koordinatorit shtetëror të datës 30 dhjetor të vitit 2020 për rrjedhjen e dialogut Kosovë-Serbi që nga rinisja e deri në fund të vitit.

Ky raport ishte përpunuar nga ish-koordinatori shtetëror për dialog, Skënder Hyseni dhe ish-kryeministri, Avdullah Hoti.

Në raportin që publikoi zyra e kryeministrit janë përfshirë detajet nga takimi në Shtëpinë e Bardhë, shkuarjen në Shtete e Bashkuara të Amerikës (ShBA) dhe zhvillimet para takimin në Uashington pas aktakuzave të ish-liderëve të UÇK-së. Po ashtu përmendet që pas përfundimit të takimit dhe marrëveshjeve të arritura në ShBA, Hoti i shoqëruar nga koordinatori Hyseni në ambasadën e Kosovës në Bruksel kishin përsëritur në një takim të përbashkët të Zëvendësndihmës të sekretarit Amerikan të Shtetit, Mathew Palmer dhe i dërguar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak./Njeshi/

LEXOJENI KËTU RAPORTIN E PLOTË:

https://kryeministri-ks.net/wp-content/uploads/2021/06/Raport-i-kordinatorit-shteteror-i-dates-30-dhjetor-2020-2.pdf

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...