12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

“Puna më e vështirë në botë”: Siberianët rregullojnë anije në minus 50 gradë

“Vymorozka” është termi që banorët e Jakutisë përdorin për të përshkruar punën e lodhshme, e cila kryhet përgjatë disa javëve në disa prej kushteve më të ashpra në botë.

Teksa temperaturat bien në minus 50 gradë celsius, punëtorët heqin akullin që mbështjellë anijet, në kërkim të zonave që kanë nevojë për riparim.

(Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)/Njeshi&REL/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...