23.2 C
Pec
E martë, 3 Gusht, 2021

Punëtori rrezikon të rrëzohet nga vinçi në Prishtinë

Siguria e punëtorëve në Kosovë thuajse përherë përbën shqetësim për qytetarët.

Por, numri më i madh i vdekjeve dhe lëndimeve në vend të punës është nga sektori i ndërtimtarisë.

Një xhirim nga një qytetar të një punëtori që duket se rri pezull në ajër i mbajtur nga vinçi është dërguar në redaksinë e portalit.

Në video shihet se si ai rrezikon të bie nga një ndërtesë e lartë që është duke u ndërtuar në Prishtinë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...