5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Punime në DN 500, disa Bashkësi dhe fshatra të Pejës, sot pa ujë

Zyra për Media e KRU ‘Hidrodrini’ –  Pejë ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të planifikuar të furnizimit me ujë në disa Bashkësi dhe fshatra të Pejës.

‘Pasojë e punimeve të planifikuara, nga ora 10:00 deri në ora 16:00 pa furnizim me ujë do mbeten Banja e Pejës, Novosella, Vitomerica, Lugu i Trestenikut, Lugu i Leshanit, ‘Dardania 3’ dhe B.T. ‘Xhemajl Kada’, B.T. ‘Fidanishte’ dhe B.T. ‘Kristali’ në qytet.’-thuhet mes tjerash në njoftimin e kësaj kompanie.

Njoftimi i plotë:

KRU ‘HIDRODRINI’ Sh.A. – Pejë

Qendra – Pejë

Njoftim për Ndërprerje të planifikuar

Rezultat i sanimit të një defekti teknik në rrjetin furnizues të ujësjellësit në Gypin DN 500 me lokacion në fshatin Novosellë, më datë 20.03.2024 (e Mërkurë) do të ketë ndërprerje të frunizimit në burimin e Drinit të Bardhë.

Pasojë e punimeve të planifikuara, nga ora 10:00 deri në ora 16:00 pa furnizim me ujë do mbeten Banja e Pejës, Novosella, Vitomerica, Lugu i Trestenikut, Lugu i Leshanit, ‘Dardania 3’ dhe B.T. ‘Xhemajl Kada’, B.T. ‘Fidanishte’ dhe B.T. ‘Kristali’ në qytet.’-thuhet në njoftimin nga Zyra për Media e KRU ‘Hidrodrini’ – Pejë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...