18.1 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Punime prevenuese nga ‘Hidrodrini’ në Istog, nesër disa fshatra pa ujë

Zyra Për Media e KRU ‘Hidrodrini’ në Pejë, ka njoftuar për Ndërperje të planifikuar të furnizimit me ujë, për disa fshatra të komunës së Istogut, gjatë ditës së nesërme.

‘Të Premtën më datë; 31.03.2023 do të bëhet dezinfektimi dhe pastrimi i rezervoarëve të furnizimin me ujë për fshatrat Shushicë, Zhakovë, Rakosh dhe Uçë.

Rezultat i këtij veprimi operacional prevenues, në fshatrat e sipërshënuar, në të njejtën datë 31.03.2023, nuk do ketë furnizim ujë nga ora 09:00 deri në ora 15:00.’-thuhet mes tjerash në njoftimin për media.

Njoftimi i plotë:

‘KRU ‘Hidrodrini’-Pejë
Njësia Operative – ISTOG
Njoftim me rëndësi për Istogun – për Ndërprerje të planifikuar
Të Premtën më datë; 31.03.2023 do të bëhet dezinfektimi dhe pastrimi i rezervoarëve të furnizimin me ujë për fshatrat Shushicë, Zhakovë, Rakosh dhe Uçë.
Rezultat i këtij veprimi operacional prevenues, në fshatrat e sipërshënuar, në të njejtën datë 31.03.2023, nuk do ketë furnizim ujë nga ora 09:00 deri në ora 15:00.

VËREJTJE: Konsumatorët e lokaliteteve (fshatrave) në fjalë apelohen që edhe dy ditë pas rikthimit të furnizimit, (të Shtunën dhe të Dielën) ujin për pije ta konsumojnë vetëm të vluar.’-thuhet në njoftimin nga Zyra për Media e KRU ‘Hidrodrini’-Pejë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...