15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Punimet e KEDS-it, lokalitetet e Pejës që sot mbesin pa energji

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se sot (e shtunë) 18.03.202 do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike sot, sipas lagjeve të komunës së Pejës.

Pejë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

NS 110/35/10[kV] Peja 1 do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Fusha e Pejës (Kodi: 50000009) prej 10:00 deri në  ora 15:00

Vendet – rrugët: Fadil Nimani (një pjesë), Fatos Ademaj (një pjesë), Fusha e Pejës,  Gani Daci (një pjesë), Ramë Geci, Selmon Lajqi (një pjesë), Tranzit (një pjesë) dhe Zhuj Selmani; fshatrat: Bllagaj, Katundi i Ri (një pjesë), Llabjan, Lluga e Drinit (një pjesë), Nabergjan, Nakëll, Qunguri, Qyshk (një pjesë), Treboviq, Vitomiricë (një pjesë) dhe Zahaq (një pjesë).

Arsyeja: Ndërprerje për siguri., bartje e trafostacionit 10/0.4 kV nga shtylla e drurit në trafo-shtyllë metalike (eliminim i rrezikut)./Njeshi&RADIO 1/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...