13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Pushimi i lehonisë, jashtë Projektligjit për Punë

Në seancën e djeshme në Projektligjin e Punës nuk është përfshirë edhe pushimi i lehonisë. Ky Projektligj nuk arriti t’i marrë votat e mjaftueshme.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka thënë se lehonat do të përfshihen në një ligj të veçantë, i cili ende nuk është gati për t’u shqyrtuar në Kuvend.

Ai premtoi se së shpejti edhe ky ligj do të sillet në Kuvend.

Pas shumë diskutimesh nga deputetët në Kuvendin e Kosovës, Projektligji për Punë nuk u votua në mungesë të kuorumit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...