12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Putin bisedon me liderin bjellorus, për sulmin

Presidenti rus, Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me liderin bjellorus Alexander Lukashenko për sulmin në natën e së premtes.

Lukashenko “i shprehu ngushëllime të thella Putinit në lidhje me sulmin terrorist në Moskë”, sipas zëdhënësit të Kremlinit Dmitry Peskov.

“Putin dhe Lukashenko konfirmuan gatishmërinë e tyre për të bashkëpunuar në luftën kundër terrorizmit”, tha TASS, raporton Sky News/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...