15.8 C
Pec
E enjte, 8 Qershor, 2023

Qazim Nimani zgjidhet kryetar i AAK-së në Mitrovicë, Haradinaj: Është i aftë t’ia ofrojë qytetit zhvillimin që meriton

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Qazim Nimani do të jetë kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë.

Ai, në takim me Nimanin folën për aktualitetin politik në vend, por edhe zhvillimet e degës së AAK-së në Mitrovicë.

“Z. Nimani, mori besimin e kolegëve që nga sot e tutje të jetë kryetar i degës së AAK-së në këtë qytet. Bazuar në të kaluarën e pasur të z. Nimani, jam i bindur që nën udhëheqjen e tij, Aleanca do të krijojë një bazë të qëndrueshme, e aftë që Mitrovicës t’ia ofrojë zhvillimin dhe suksesin që e meriton”, shkroi Haradinaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...