13.1 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Qehaja dhe Osmani flasin për raportet dhe projektet e përbashkëta Kosovë-Maqedoni Veriore

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë Veriore, Florian Qehaja, ka zhvilluar takim me ministrin në detyrë të Punëve të Jashtme, Bujar Osmanin me të cilin kanë diskutuar për vazhdimin e bashkëpunimit dhe realizmin e projekteve të përbashkëta.

Në një postim në Twitter, Qehaja ka shkruar se ishte i kënaqur për takimin me Osmanin për diskutuar për ide dhe projekte në dobi të forcimit të marrëdhënieve mes dy vendeve

“Ide dhe projekte konkrete përpara, në dobi të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe”, ka shkruar ai Twitter.

Ndërsa, Osmani ka thënë se u diktua për raportet aktuale ndërmjet dy vendeve dhe projektet e përbashkëta.

Kosova dhe Maqedonia Veriore synojnë ndertimin e përbashkët të rrugës Prizren-Tetovë. Këtë synim e ka përmendur edhe kryeministri Kurti gjatë vizitës në Tetovë, vizitë kjo e cila ngjalli reagime të shumta./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...