4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Qendra Evropiane për Lirinë e Medias mirëpret vendimin e Gjykatës Komerciale për Klanin

Qendra Evropiane për Lirinë e Medias ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Komeerciale për mediumin “Klan Kosova”.

Përmes një komunikate për media, ECPMF ka deklaruar se e mirëpret këtë vendim, i cili mbron pluralizmin e medias dhe kundërshton përpjekjet e Qeverisë për ta minuar lirinë e shtypit.

“Kërkojmë nga Komisioni i Pavarur për Media që të mos ndërmarrë asnjë veprim para vendimit përfundimtar të gjykatës. Ne do të vazhdojmë ta monitorojmë nga afër rastin duke mbetur thellësisht të shqetësuar dhe të tronditur nga qasja e qeverisë së Kosovës ndaj mediave dhe gazetarëve.” – thuhet tutje.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...