0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Qëndrimi i ministrit Peci për vendimin e MINT për mbylljen e Klan Kosovës

Rreth vendimit për mbylljen e Klan Kosovës është deklaruar edhe ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci.

Peci tha se liria e mendies, e shprehjes dhe fjalës së lirë janë të garantuara me kushtetutë.

Sipas tij kontestet që mund të lindin mes institucioneve dhe mediave të cakuara janë aspektet legale, proceduraale dhe institucionet e dretësisë që duhet të vendosin.

“Për besë unë nuk posedoj informacione të tilla, dihet që liria e medias e shprehjes, fjalës së lirë është e garantuar me Kushtetutë. Këto kontestet që mund të lindin mes mediave apo institucioneve, janë legale, procedural dhe institucionet e drejtësisë vendosin. Nuk kam cka të shtoj, nuk i posedoj të gjitha informacione”, ka deklaruar ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...