17.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Qeveria e ndryshon Planin Legjislativ, dërgon në Kuvend edhe 12 projektligje

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar Propozim-vendimin për ndryshimin dhe plotësimin e Programit Legjislativ të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vitin 2023.

Kreu i Qeverisë ka thënë se pas këtij ndryshimi 12 projektligje dërgohen në Kuvend.

“Në ndryshimin e programit shtohen në programin 12 projektligje, pas aprovimit vendimi i dërgohet Kuvendit”, tha kryeministri Kurti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...