14.7 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Qeveria emëron Bordin e KRU ‘Hidrodrini’

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar përzgjedhjen e Bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Hidrodrini” në Pejë.

Në mbledhjen e mbajtur të mërkurën, ekzekutivi ka caktuar Jusuf Nikçin, ish-Drejtor i Buxhetit të Kuvendit të Kosovës, në krye të Bordit të Ujësjellësit “Hidrodrini”.

Po ashtu, Qeveria ka caktuar tre anëtarët e tjerë të bordit: Mevlyde Kelmendi Begolli, Simon Balaj dhe prof. Driton Sylqa.

Bordi do të ketë mandat prej tre vitesh./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...