17.6 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Qeveria jep detaje për takimin e Kurtit me komandantin e ardhsëm të KFOR-it në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dje në mbrëmje takoi Gjeneral Majorin turk, Özkan Ulutaş, i cili pritet të jetë komandanti i ardhshëm i KFOR-it në Kosovë.

Të udhëhequr nga përkushtimi i njëjtë për paqe dhe siguri, Kryeministri Kurti tha se mezi pret që të punojnë dhe të angazhohen së bashku për qëllime dhe objektiva të përbashkëta, teksa i uroi mirëseardhje në Kosovë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...