5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Qeveria mbajti mbledhje, ndahen 120 mijë euro për sensibilizim të Regjistrimit të Popullsisë

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhje në mënyrë elektronike, në të cilën njofton se ka miratuar disa pika.

Bëhet fjalë për këto pika:

Rregulloren për themelimin e Marrëdhënies së Punës me Kontratë për Periudhë të Caktuar; Rregulloren për Orarin e Punës, Pushimet dhe Vijueshmërinë e Zyrtarëve Publikë;

Rregulloren për ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores Nr.15/2023 për Procedurën e Pranimit në Shërbimin Civil; Rregulloren për Klasifikimin e Vendeve të Punës në Shërbimin Civil; Kërkesën për ndarjen e 120 mijë eurove për fushatën sensibilizuese për Projektin e Regjistrimit të Popullsisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...