20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Qeveria mbajti mbledhjen e radhës, ndan dy milionë e gjysmë euro për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës në formë elektronike.

Në njoftimin e bërë nga Qeveria bëhet e ditur se janë marrë disa vendime, transmeton.

Qeveria njofton se ka ndarë mjete në vlerē mbi dy milionë e 500 mijë euro për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Më poshtë gjeni vendimet e miratura:

– Programin për Mbrojtjen e Konsumatorëve të Cenueshëm të Energjisë Elektrike për periudhën 2023-2024, i cili u prezantua sot gjatë ditës.

– Kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit për ndarje të mjeteve buxhetore në vlerë prej 2,500,000 € (dy milionë e pesëqind mijë euro) për zbatimin e Masës 4.3 – Mbështetja e Kulturës dhe Sportit të Pakos së Ringjalljes Ekonomike, përkatësisht për mbulesën e shumës së garancisë për cedimin e të drejtave ekskluzive të Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare për organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030, në rast se kandidatura e Kosovës shpallet e suksesshme për mirëpritjen e Lojërave Mesdhetare, Prishtina 2030.

– Programin për zbatimin e Strategjisë së Energjisë së Kosovës për periudhën 2022-2025./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...