-1.2 C
Pec
E premte, 27 Janar, 2023

Qeveria ndan 25 mijë euro për aktivitetet e Epopesë së UÇK-së në Dukagjin

Qeveria e Kosovës ka ndarë 115 mijë euro për Komisionin Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror.

 “Zyra e kryeministrit ka pranuar një kërkesë mbi 115 mijë euro për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror”, ka thënë Haradinaj.

Po ashtu gjatë mbledhjes së mbajtur, Qeveria ka ndarë 25 mijë euro për mbulimin e aktiviteteve me rastin e shënimit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Dukagjin.

 “25 mijë e 170 euro, propozohet të ndahet nga kategoria e rezervave”, ka thënë Haradinaj.

Ndërsa 170 mijë euro janë ndarë për financimin e Këshillit Prokurorial  të Kosovës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...