12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Qeveria ndan mbi 250 mijë euro për votimet në katër komunat veriore

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka mbajtur sot mbledhje në mënyrë elektronike, në të cilën ka miratuar dy vendime.

Njëri ka të bëjë me kërkesën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për ndarjen e mjeteve financiare për procesin e votimit në katër komunat veriore.

“Nismën e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, për amendamentimin e Marrëveshjes për Anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Fondin Monetar Ndërkombëtar dhe Organizatat e Grupit të Bankës Botërore, e ratifikuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës me Ligjin Nr. 03/L-152 për “Anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Fondin Monetar Ndërkombëtar dhe Organizatat e Grupit të Bankës Botërore”, dhe shpallur me dekretin Nr. DL-013-2009, datë 30.05.2009 nga Presidenti i Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

“Kërkesën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për ndarjen e mjeteve buxhetore në shumë prej 252,004 € për procesin e votimit për apo kundër largimit të kryetarëve nga funksioni në komunat: Mitrovicë Veriore, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan”./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...