24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Qeveria ndan mbi 95 mijë euro për filmin “Zgjoi”

Qeveria e Kosovës ka ndarë 95,725 euro për filmin “Zgjoi”, i nominuar nga Republika e Kosovës në kuadër të edicionit të 94-të të Çmimeve të Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit, “Oscars”.

Kërkesa ishte e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, për mbështetje financiare për zbatimin e Masës 4.3 – Mbështetja e Kulturës dhe Sportit.

Filmi “Zgjoi”, me regji të Blerta Bashollit, u fut në listën e ngushtë prej 15 filmave për të kaluar drejt çmimeve “Oscars”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...