23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Qeveria publikon pamje nga takimi i Kurtit me kryediplomatin turk

Qeveria e Kosovës ka njoftuar përmes një video për takimin e kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti takoi Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu”, thuhet në përshkrimin e videos së publikuar nga Qeveria.

Paraprakisht kryediplomati turk ka takuar presidenten e vendit, Atifete Jahjaga dhe ministren e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla.

Në këtë postim, ekzekutivi nuk ka njoftuar se çka është biseduar në këtë takim.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...