17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Qeveria shpall Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”

Qeveria e Kosovës e ka shpallur xhudisten Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se Kelmendi është shndërruar ikonë e sportit kosovar.

“Majlinda Kelmendi me arritjet e saj është shndërruar në ikonë të sportit kosovar”.

“Ajo i ka dëshmuar rinisë se kur punohet me përkushtim suksesi është i pashmangshëm”.

“Ajo do të merr si pagë mujore 1321 euro në muaj”, tha Çeku. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...