15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Qipro: Dërgesat e ndihmave në Gaza do të rifillojnë së shpejti

Dërgesat e ndihmave në Gaza nga Qipro pritet të rifillojnë së shpejti, thanë zyrtarët, pasi ato u ndaluan javën e kaluar kur Izraeli vrau shtatë punonjës të ndihmës.

Qiproja ka rreth 1 mijë ton ndihma të destinuara për njerëzit e uritur në Gaza, shkruan Sky News.

Zyrtarët kanë bërë të ditur se dërgesat do të kontrollohen paraprakisht në Qipro me mbikëqyrjen e Izraelit.

Ndryshe, vazhdimisht po raportohet se Gaza është duke u përballur me gjendje të rëndë urie dhe me sëmundje të përhapura./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...