7.5 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova

Shteti i Qipros nuk i njeh garuesit kosovarë që janë paraqitur për të marr pjesë në kampionatin europian të 50-të për kadet, junior dhe U21.

Në palestrën ku është paraparë të zhvillohet ky turne, vetëm flamuri i Kosovës nuk është vendosur në mesin e shteteve pjesëmarrëse.

Teksa edhe karateistët në faqen zyrtare janë regjistruar me emrin e federatës, duke munguar simbolet e shtetit tonë.

Në shenjë proteste, karateistja Alma Loki nuk është paraqitur për këtë garë.

Pas këtij veprimi është duke u mbajtur një mbledhje urgjente nga federata evropiane e karatesë dhe organizatorët e këtij kampionati.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...