18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Qoku: Beteja vetëm mes të korruptuarve dhe popullit

Bekim Qoku, përfaqësues i LVV në koalicionin VLEN dhe këshilltar i kryeministrit Albin Kurti për marrëdhëniet me Republikën e Maqedonisë së Veriut tha për Euronews Albania se nuk ka një “përplasje” mes dy kryeministrave Kurti dhe Rama.

Ai tha se në fakt lufta e vërtetë është mes figurave të korruptuara dhe figurave që luftojnë korrupsionin.

“Është kjo ideja se po bëhet një luftë albin Kurti dhe Edi Rama, por lufta e vërtetë është mes figurave të korruptuara dhe atyre që e luftojnë korrupsionin, figurave që duan progresin dhe atyre që ruajnë “status quo-n”, figurave që janë në linjë me politikat europiane dhe figurave anti-europiane dhe anti-amerikanë.

Duke cituar ambasadorin amerikan në Shkup, them se këtu “politikanët me anë të korrupsionit po u vjedhin shpresën të rinjve dhe qytetarëve të saj”,-tha Bekim Qoku. /Euronews/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...