25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Quni: Mbetet edhe shumë punë deri në anëtarësimin e plotë të Kosovës në NATO

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovoës, Anton Quni tha se avancimi i Kosovës nga vëzhguese në anëtare të asociuar në NATO, është fal mbështetjes së vazhduar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Tutje ai përmendi edhe presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugovën, si themel të miqësisë dhe bashkëpunimit me Amerikën dhe NATO-n.

“Mbështetja e vazhdueshme dhe e palëkundur e ShBA-ve dhe anëtarëve tjerë të NATO-s sot rezultoi në avancimin e Kosovës nga vëzhguese në anëtare të asociuar”, ka shkruar Quni në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...