9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Qytetarë nga Kosova dhe nga disa shtete tjera mbërrijnë nga Izraeli në Podgoricë

Një avion i kompanisë ajrore Air Montenegro me rreth 101 udhëtarë në bord, duke përfshirë edhe qytetarë nga Kosova ka ateruar të martën në mëngjes në Podgoricë pas fluturimit nga Izraeli.

Kështu bën të ditur, Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi në një postim në X.

Sipas njoftimit, qytetarët tjerë që kanë ateruar në Podgoricë janë nga Kosova, Shqipëria, Kroacia, Maqedonia e Veriut, Sllovenia, Serbia, Suedia,

“Avioni i kompanisë ajrore Air Montenegro nga Tel Avivi ateroi në Podgoricë. 101 udhëtarë të Malit të Zi dhe tetë shteteve tjera kanë arritur… I jemi veçanërisht mirënjohës ekuipazhit që bëri fluturimin, për guximin dhe profesionalizmin e tyre. Mali i Zi është krenar me ju!”, thuhet më tej.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...