13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Ragmi Mustafa,mbështet platformën e Kosovës, për dialog me Sërbinë.

Ragimi Musafa, e ka vlerësuar platformën e Kosovës, për bisedime me Sërbinë, si të pranueshme, pasi që për herë të parë institucionet e Kosovës, në mënyrë publike kërkojnë të ketë reciprocitet midis të drejtave të sërbëve në Kosovë dhe të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, i ka dhënë mbështetje platformës së Kosovës për dialogun me Serbinë. Ai ka thënë për “Epoka e re”se, reciprociteti në të drejta nënkupton bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën.

Mustafa, me këtë rast ka deklaruar se shqipëtarët në Luginën e Preshevës, i presin ditë më të mira dhe mundësi më të mëdha për të vazhduar të jetojnë në trojet e veta.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...