11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

RAJON: Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali.

Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Turqi, duke çuar pas hekurave 20 persona, të akuzuar për importim dhe shpërndarje të sasive të mëdha të drogës, që nga marijuana, heroina dhe kokaina.

Nën akuzë janë vënë 16 shqiptarë, një turk dhe 3 italianë, ndërsa hetimet për grupin e trafikantëve kishin nisur që në vitin 2014.

TË ARRESTUARIT JANË:

-Leonardo Ali, 41 vjeç nga Vlora;

-Ëngjëllushe Arapi, 57 vjeç, nga Vlora;

-Hasan Bibi, 34 vjeç, nga Durrësi (dëbuar nga Italia më 13 shkurt 2016);

-Emir Daci, 47 vjeç, nga Tirana, por banues në Origgio(Varese);

-Auron Dule, 40 vjeç, nga Vlora;

-Gentian Dule, 33 vjeç, nga Vlora, por me banim në Romë;

-Emal Gega, 44 vjeç shqiptar;

-Piro Hyskaj, 60 vjeç, me origjinë nga Vlora por me banim në Leçe;

-Gentian Katreli i quajtur “Genti”, 44 vjeç nga Durrësi, me banim në Leçe;

-Gezim Kritha, me pseudonimin “Gino”, 50 vjeç, nga Vlora por me banim në Leçe;

-Abil Jaupi, me pseudonimet “Baci”, “Kadir”, “Habib”, 51 vjeç, nga Vlora;

-Revalid Lika, 36 vjeç, nga Vlora, por me banim në Leçe;

-Isak Muhameti, 29 vjeç, me origjinë nga Vlora dhe me banim në Spoleto;

-Genti Mezini, ose Gentian Mezinaj, 41 vjeç, nga Vlora por banonte në Anzio (Romë);

-Jorg Naci, i quajtur “Mili”, 42 vjeç, shqiptar;

-Dario Profka, 29 vjeç, me origjinë nga Vlora, por me vendbanim në Leçe.

Të huajt

-Hizir Civilek, 77, me origjinë nga Rize (Turqi) por me banim në Brindisi;

-Salvatore Giovanni Pacifico, 52 vjeç, nga Lequile, me banim në Leçe;

-Fabio Marzano, 50 vjeç, nga Leçe por banonte në Monteroni;

-Marco Franchini, 44 vjeç nga Leçe;

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...