8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Rama: Gati për transformimin e Kinemasë së Shkodrës për t’i kthyer identitetin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se ka nisur puna për transformimin e Kinemasë së Shkodrës.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruar se Kinemasë së Shkodrës do t’i kthehet identiteti si një hapësirë publike në funksion të qytetarëve shkodranë, si një vlerë e trashëgimisë dhe artit.

“Bëhemi gati për transformimin e Kinemasë së Shkodrës për t’i kthyer identitetin, si një hapësirë publike në funksion të qytetarëve të Shkodrës, si një vlerë e trashëgimisë dhe artit”, shkruan Rama.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...