21.9 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Rama kërkon punë më intensive në ridimensionin estetik të Dhërmiut

Kryeministri i Shqipërisë ka folur sot për një prej vendeve më të vizituara në Shqipëri, Dhërmiun. Ai ka paralajmëruar se do të vazhdojnë punimet në këtë zonë për ta bërë edhe më të bukur.

“Dhërmi – Një prej plazheve më të frekuentuara ku po punohet për ridimensionimin estetik të zonës, ndërsa kantieret private që po zhvillojnë projektet e tyre kanë detyrimin të bashkëpunojnë për pastërtinë dhe hotelet për mirëmbajtjen e hapësirave të përbashkëta publike, para nisjes së pikut të flukseve turistike.” – shkruan Rama.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...