18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Rama: Këshillit të Europës i mungon një gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm, Kosova

Asambleja Parlamentare ka votuar PRO që Kosova të avancojë edhe më tej drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës.

E rreth kësaj ka reaguar edhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ku ka uruar Kosovën dhe ka falënderuar miqtë dhe partnerët në Asamblenë Parlamentare, që e mbështetën në hedhjen e këtij hapi të madh.

Tutje, ai ka thënë se hapi i fundit historik do të jetë në maj, në Komintetin e Ministrave ku të gjithë duhet të vulosin këtë anëtarësim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...