9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Rama: Kosova ende nuk është vendi që të gjithë duam të shohim.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Samitin e Diasporës, deklaroi se sot shqiptarët përmes Kosovës janë përballë një sfide historike që përcakton se si do të jetojnë pas 30 vitesh ata që ende nuk kanë lindur.

Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se historia e Kosovës është histori e bashkimit pasi të gjithë kontribuuan në lirinë e saj, ndërsa tha se Kosova ende nuk është vendi që të gjithë duam të shohim.

Ai foli edhe për situatën në Shqipëri duke thënë se është e njëjta histori me shqiptarët që dalin kundër shqiptarëve dhe që e bëjnë vendin të duket përtokë përpara ndërkombëtarëve.

Rama foli për reformat në drejtësi, sidomos për luftimin e korrupsionit, ku tha se janë ende në proces dhe ngadalë po ndërtohet sistemi i ri i drejtësisë

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...