3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Rama ndan mirënjohje për 75 mësimdhënës para pensionimit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këtë të martë ka ndarë mirënjohje për 75 mësimdhënësit të cilët do të pensionohen deri në fund të vitit 2023.

Më 7 Mars, Ditën e Mësuesit, Rama ka thënë se mësuesit janë shtylla e një shoqërie dhe model për nxënësit si dhe ndriçues i të panjohurave për ta.

Sipas tij, mësimdhënësit meritojnë shumë për shkak të përkushtimit të palodhshëm, derisa ka shtuar se të qenit mësues nuk është vetëm profesion, por mënyrë jetese.

“Ju mësimdhënës meritoni shumë për përkushtimin tuaj e palodhshëm. Me qenë mësues nuk është vetëm profesion, por mënyrë jetese, pasi ju në çdo moment jeni në gatishmëri të nxënësve. Ndikimi i mësimdhënësve shkon gjithmonë përtej klasës. Të vlerësojmë edhe kontributin e punonjësve të tjerë, të administratës e teknikë”, ka deklaruar Rama./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...