10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Rama në Nju-Jork takon ish-ambasadoren amerikane Yuri Kim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar ish-ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Në llogarinë e tij në Twitter, Rama ka thënë se kanë diskutuar lidhur me mënyrat për të forcuar marrëdhëniet Shqipëri-ShBA, mbështetjen për rrugën e anëtarësimit të Shqipërisë në BE dhe bashkëpunimin e Shqipërisë në NATO dhe në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

Aktualisht, Yuri Kim është u.d. asistente për çështje evropiane dhe euroaziatike e Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...