22.6 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Rama në terren, analizon dëmet e shkaktuara mbrëmë nga shiu

Prishtina u vërshua mbrëmë nga reshjet e mëdha të shiut dhe se shumë lagje janë përmbytur.

Rrugë të mbuluara nga uji, e vetura pothuajse të fundosura, janë parë gjithandej në kryeqytet.

Vërshimet që filluan pasditën e së dielës, për pak orë e kanë bërë kryeqytetin vështirë të kalueshëm.

Reshjet kanë shkaktuar dëmë dhe se uji përveç rrugëve, ka depërtuar dhe brenda objekteve.

Ekipet e Drejtorisë për Siguri dhe Emergjenca si dhe zjarrfikësit, mbrëmë kanë qenë në terren, duke punuar pa ndërprerje për të sanuar gjendjen.

E kryetari i Prishtinës Përarim Rama, mëngjesin e sotëm ka del në terren  për të analizuar dëmet, që u shkaktuan mbrëmë nga shiu. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...