20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Rama publikon pamje nga Shpiragu: Të dhëna tejet optimiste për potencialin e rezervës së naftës

Kompania SHELL është duke vazhduar punën eksploruese në zonën naftëmbajtëse të Shpiragut.

Lidhur me këtë ka shkruar në rrjetet sociale edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

 

Ai njoftoi se kompania SHELL po vazhdon punën për testimet e fundit nga puset e kërkimit ne Shpirag.

“MIRËMËNGJES dhe nga puset e kërkimit në Shpirag, ku kompania SHELL po vazhdon punën për testimet e fundit, e ku të dhënat deri tani janë tejet optimiste për potencialin e rezervës së identifikuar në nëntokën shqiptare, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...