15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Rama publikon video nga vizita në Paris: Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka shpërndarë një video nga vizita e tij në Paris të Francës.

Në mbishkrimin e kësaj videoje, Rama ka shkruar se do të vendosen hapa konkretë për forcimin e miqësisë.

“Për një tjetër moment historik në politikën tonë të jashtme, vizitën dypalëshe nesër me Ceremonial Shtetëror, e para e këtij niveli në historinë e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Francës, ku do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe rritjen e bashkëpunimit strategjik me Francën”, ka shkruar Rama./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...