11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Rama shpalos albumin nga Konferenca e Mynihut, fotoja me Kurtin e para

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpalosur albumin e takimeve të rëndësishme që pati në Konferencën e Sigurisë që u mbajt në Mynih. Në atë album, fotoja e parë është me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, krahas të tjerave.

Kurti dhe Rama kanë qenë për shumë vite në qendër të vëmendjes për shkak të mospajtimeve, kryesisht për raportet me Serbinë.

Vetëm javën e kaluar, Kurti tha se pajtohet me Ramën pothuajse në cdo aspekt, përveç faktit të iniciativës “Ballkani i Hapur”.

Si Kurti, ashtu edhe Rama, mbajtën takime me liderë e zyrtarë të shteteve më të fuqishme ekonomikisht e politikisht të botës.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...