22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Rama takohet me politikanin Nenad Çanak: Patëm diskutime pozitive

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama është takuar me deputetë e aktivistë ukrainas të cilët po qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Rama është takuar edhe me politikanin nga Vojvodina, Nenad Çanak.

“Mirëpritëm në Prishtinë deputetë e aktivistë ukrainas, të cilët po qëndrojnë për vizitë në Republikën e Kosovës. Takuam edhe politikanin nga Vojvodina, Nenad Çanak, i cili është përkrahës i shtetit tonë”, ka shkruar Rama.

I pari i Prishtinës ka shkruar se patën diskutime pozitive e të frytshme dhe shkëmbyem ide se si mund të afrohemi si shtete përmes diplomacisë kulturore. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...