27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Rama thotë se Prishtina se ka më probleme me mbeturina pas shkarkimit të drejtorit të PDK-së

Muaj më parë, kryetari i Prishtinës Përparim Rama, e kishte shkarkuar drejtorin e Shërbimeve Publike nga radhët e PDK-së, Ilirik Musliun.

Rama tha se shkarkimi i tij s’kishte të bënte me asgjë personale por që sipas tij Musliu u shkarkua për shkak të performancës së dobët.

Rama u shpreh se pas shkarkimit të tij, tashmë kryeqyteti nuk i sheh mbeturinat si problem.

“Sot e sheh që qyteti është super, s’ka qenë më i pastër se 30 vjet. Një problem madhor që kemi pas, me intervenimet tona, ku qyteti nuk e sheh mbeturinat si problem. Kjo është arritje e madhe, dhe e arsyeshme pse është dashtë ta bëjmë atë lëvizje. Asgjë personale ndaj drejtorit, por vetëm performanca”, tha ai. Ndryshe, pas shkarkimit të Musliut, LDK dhe PDK nuk janë më në koalicion./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...