9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

RAMAZANI – Video-Mesazh urimi i kreut të Bashkësisë Islame të Pejës

Çdo vit, besimtarët islam në të gjithë botën festojnë muajin e shenjtë të Ramazanit.

Festa është e njohur për disa gjëra, përfshirë agjërimin, fenerët dhe Bajramin e Fitërve, festën fetare tre-ditore që shënon fundin e saj.

Në këtë kuadër, për këtë vit Muaji i Madhërishëm Ramazan fillon pas mesnatës së sontme 13 Prill 2021, me syfyrin e parë që shënon në ora 04:12 minuta të mëngjesit, përderisa IFTARI i parë do të shënon në ora 19:23 minuta.

Me këtë rast me një video-mesazh urimi, besimtarëve islam u është drejtuar edhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Pejës, mulla Musli Arifaj:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...