27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Ramosaj kërkon ndihmën e Begajt për ecjen drejt suksesit

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj në seanca solemne të kësaj komune, për ndarjen e titullit “Qytetar Nderi” për presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, kërkoi ndihmën e këtij të fundit për, siç u shpreh ai, rrugën drejt suksesit.

Ramosaj ndër të tjera u shpreh se Deçani ka hise të madhe në lirinë e vendit.

“Deçani ka hise të madhe në lirinë e vendit, një qytet i cili ka qenë i shkatërruar komplet, mirëpo tash jemi në një situatë krejt tjetër, ku edhe këto takime na bëjnë më obligativ që me ecë përpara, që të bëjmë më të mirën për fëmijët tanë dhe unë kërkoj specifikisht mbështetjen e presidentit të Shqipërisë, që të na ndihmojë në këtë ecje drejt suksesit”, u shpreh ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...